O nás

Otevírací doba: 

Pondělí - Pátek       14.00 – 20.00

Častá otázka: proč zrovna U Černého kocoura a zeleného stromu? Možná je to poetické, ale v každém případě neprakticky dlouhé, a skoro nikdo si to nepamatuje...  Ale kdo si co pamatuje, a  nemusí být vše praktické. Černý kocour si  ve vinotéce neomylně nachází své teplé místo jakož i zrzavý vesnický kocour Pepa ze Lžína a strom – břečťan – v tomto případě opravdu zelený nepřehlédnete, leze si a leze stále dále po zdi...

Jak to vlastně všechno začalo. Kdysi dávno mě tchán poslal do sklepa pro uhlí, a když jsem zjistil, že ho skladuje ve vzácném kamenném pozdně gotickém sklepě z 15. stol., probudil se ve mně zasutý zedník-restaurátor-amatér. A tím to začalo. Po pěti letech jsme sklep zrekonstruovali a přestěhovali vinotéku, kterou jsme předtím tři roky provozovali v Pražské ulici,  v roce 2004 do “vlastního“. Jak se nám rekonstrukce podařila, či nepodařila, můžete posoudit v naší fotogalerii.

První  zmínka o domu  je z roku 1522, kdy jej jistá Rejna Fricková koupila jako ruinu za 34 kop grošů. Lze se tedy domnívat, že historie sklepa sahá až někam před rok 1500. Pokud Vás to opravdu zajímá, můžete si přečíst více v kapitole Sklep a jeho historie přejaté z knihy Karla Thira Staré domy a rodiny táborské z roku 1920.     

Tak starý sklep s tak zajímavou historií má svou atmosféru, a nám nezbývá než  to nezkazit. Za interiér nesou plnou odpovědnost  kamarádi architekti Krausovi a paní domu, která se zjevnou láskou obchází starožitnictví. Zde starý pán poslouchá jazz a vy si tu či na stinném  břečťanem zarostlém  dvorku můžete  v klidu posedět, dát si dvojku některé z deseti aktuálně stáčených „sudovek“  či lepší skleničku z rozlévaných  lahvových vín. Dámy se skleničkou v ruce prohlédnouti mohou si  galerii, kde na ně paní domu rafinovaně políčila pečlivě vybrané oblečky, vyzkoušet lze i šperky a další  jiné ozdůbky.