Vína a vinaři v naší vinotéce

Čeští a moravští vinaři se neustále zlepšují a dosahují skvělých výsledků i na  prestižních zahraničních soutěžích. I proto jejich zastoupení v naší vinotéce, i proto pravidelné degustace mají za cíl představit Vám další z nich.

Není nad osobní kontakt, proto si všechna vína dovážíme buď sami nebo vinaři – a věřím, že rádi – je zavážejí k nám. A tak si o jejich vínech můžeme s nimi povídat a známe i ty konkrétní prostory a technologické postupy, jakými pro vás víno vyrobili, často jsme prošli i jejich vinice. I proto nejzajímavější byly vždy ty degustace, ve kterých vína prezentovali samotní vinaři.  I z těchto důvodů preferujeme spíše malé a střední vinaře, které osobně známe, jejichž vína se neobjevují ve velkých obchodních řetězcích a kteří jsou stále ještě schopni si rozsah své výroby tzv. ohlídat.  A k tomu se snažíme pro sebe i pro Vás objevovat ty ještě méně známé. V posledních letech se trochu více zaměřujeme na stále se lepšící česká vinařství. Proto nezbývá než – nejčastěji při degustacích, kterých se můžete zúčastnit i vy -  všechna vína přechutnat, abychom vám mohli po pečlivém výběru nabídnout jen ta nejzajímavější. Samozřejmě, že hlavním arbitrem je paní domu, při mírně zvednutém obočí víno nemá šanci projít...

Zahraniční vinaři jsou zastoupeni  zejména svými červenými víny  z Francie (Languedoc), Portugalska,  Itálie a Německa (rieslingy). Většina  moravských vinařů již zcestovala kus vinařského světa, nejvíce zkušeností však asi sbírají u svých nejbližších sousedů v Rakousku. Nelze se jim divit, rakouská vína v posledních několika letech okouzlují svět.  Přiznáme se, že jejich vína máme dlouhodobě v oblibě,  a i proto se jim z těch zahraničních věnujeme nejvíce. Několik degustací přesvědčilo i některé patriotické laděné návštěvníky, dokonce i přijali za své, že v Rakousku umějí nejen bílá ale i krásná červená – a nedalo to moc práce.

Sudová vína. Stáčíme stabilně 10 odrůd, jejich sortiment se občas mění. Každé víno lze (nejlépe) před nákupem ochutnat .